خرافات و انحرافات در محافل مذهبی شهرستان کاهش یافته است

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر با تأکید بر لزوم مقابله با ترویج خرافات خاطر نشان کرد : در راستای ریشه کن کردن خرافات در مجالس و محافل ، تلاش های زیادی در سطح شهرستان انجام شده است.

حجت الاسلام و السلمین سید کاظم سالاری، برگزاری گردهمایی مسوولان هیات های مذهبی با سخنرانی های توجیهی امام جمعه شهرستان و نیز برگزاری دوره های آموزش تخصصی ویژه مداحان را از جمله این کارها دانست و گفت: با انجام این کارها در شهرستان کاشمر خرافات نه تنها رشد نداشته بلکه کاهش نیز داشته است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشمر گفت: کاشمر به لحاظ بافت مذهبی در برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت (ع) از مقام ممتازی برخوردار است.

وی افزود: در مجموعه شهرستان کاشمر، بیش از۳۰۰ هیأت مذهبی فعال می باشند که تاکنون بیشتر آنها در اداره تبلیغات اسلامی پرونده تشکیل داده و کد شناسایی دریافت کرده اند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر افزود: این اداره با همکاری شورای هیات های مذهبی در تعامل خوبی با هیات ها به سر می برد به طوری که در ایام محرم ۹۸ درصد آنها از حضور روحانیان بهره می برند.

سالاری افزود: یکی از مشکلاتی که در ارتباط با هیات های مذهبی به وجود می آید ایجاد اختلاف است که منجر به جدایی و تشکیل یک هیأت مذهبی جدید می شود که این مشکل باید با توجیه و فرهنگسازی حل شود؛ مشکل بعدی هیات هایی هستند که هنوز برای دریافت کد شناسایی اقدام نکرده اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.