شبیری: دانش‎آموزان روستایی با مشکل ایاب و ذهاب مواجه‎اند

رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان کاشمر گفت: دانش آموزان روستایی با مشکل ایاب و ذهاب مواجه اند.

محمد علی شبیری، با بیان اینکه مشکل اصلی دانش آموزان روستایی این شهرستان موضوع ایاب و ذهاب است، خواستار همکاری شهرداری در این خصوص شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل ها از سال جاری شاهد شکل گیری مجتمع های آموزشی در مدارس روستایی هستیم و در دو سال اخیر طرح تجمیع مدارس روستایی را داشته ایم،گفت: بیشترین هزینه مربوط به اجرای این طرح ها مربوط به ایاب وذهاب دانش آموزان روستایی می شود.

شبیری اظهار داشت: دانش آموزان روستایی کاشمر از دورترین روستاها همچون “نای” و “فرشه” تا روستاهای اطراف، همه تحت پوشش سرویس ایاب وذهاب قرار دارند.

وی گفت: در سال گذشته در هیچ روستایی حتی یک ریال بابت هزینه ایاب وذهاب دریافت نکردیم.

رئیس آموزش و پرورش کاشمر تصریح کرد: همان گونه که استاندار خراسان رضوی در جلسه ای تاکید کرده است موضوع ایاب وذهاب وظیفه آموزش وپرورش نیست بلکه وظیفه شهرداری و مدیریت شهری است، تقاضای ما از شهرداری این است که در بحث ایاب و ذهاب همکاری کند.

وی گفت: دانش آموزان روستایی با مشکلات زیادی مواجه هستند و آموزش وپرورش نهایت سعی خود را برای تامین هزینه سرویس آن ها انجام می دهد.

در این خصوص شهردار کاشمر با بیان اینکه مینی بوس های شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: در حال حاضر شهرداری مینی بوس در اختیار ندارد که به دانش آموزان روستایی سرویس دهی کند ولی در رابطه با دبیرستان دختران متاهل به صورت مقطعی می تواند همکاری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.